niedziela, 19 sierpnia 2018

Newsroom

Biogened z drugą emisją na Catalyst

msd | 13 lutego 2018
Producent dermokosmetyków wprowadził do giełdowego obrotu uplasowane we wrześniu ubiegłego roku trzyletnie papiery dłużne o wartości 5 mln zł.

Debiutujące we wtorek papiery oprocentowane są, podobnie jak poprzednia emisja, na WIBOR 3M plus 4,3 pkt proc. Wysokość marży może zostać podwyższona o 0,25 lub 0,5 pkt proc., jeśli dług netto do EBITDA przekroczy odpowiednio 4,0x lub 4,25x. Powyżej 4,5x nastąpiłby natomiast przypadek naruszenia warunków emisji, co dawałoby z kolei obligatariuszom prawo do postawienia długu w stan wymagalności.

Biogened zapewnił sobie opcję przedterminowej spłaty, ale tylko na całość emisji i może z niej skorzystać najwcześniej po 12 miesiącach od przydziału papierów. Obligatariuszom należałaby się wówczas premia w wysokości 0,25 proc. nominału, której wysokość z biegiem czasu spada po 0,05 pkt proc., by w lutym i maju 2020 r. osiągnąć 0,1 proc.

W ramach prywatnej oferty warte 5 mln zł obligacje objęło 28 inwestorów. Emisja zamknęła program o wartości 10 mln zł. Poprzednią serię Biogened uplasował pod koniec 2016 r.

Do godz. 16 nie handlowano debiutującymi obligacjami BGD0920. Wciąż nie handlowano też starszą serią BGD1119, która znajduje się w giełdowym obrocie od maja zeszłego roku.

Więcej wiadomości o Biogened S.A.

 • Spadek rentowności Biogenedu

  12 czerwca 2018
  Przychody producenta dermokosmetyków wprawdzie wzrosły o 32,9 proc. r/r w I kwartale, ale tylko w niewielkim stopniu przełożyło się to na wzrost zysków. A te względem ponoszonych kosztów obsługi zadłużenia mogłyby być jednak wyższe.
  czytaj więcej
 • Rosną przychody Biogenedu

  16 lutego 2018
  Producent dermokosmetyków zwiększył zeszłoroczną sprzedaż o 17,3 proc. r/r do 33,6 mln zł. W ślad za wyższymi przychodami rosną też zyski ze sprzedaży, co nie przekłada się jednak na kolejne linie wynikowe.
  czytaj więcej
 • Biogened z lepszą płynnością po wrześniowej emisji

  06 grudnia 2017
  Praktycznie całość wpływów z wartej 5 mln zł emisji obligacji trafiła na spłatę krótkoterminowego zadłużenia. Zatem pozycja gotówkowa producenta dermokosmetyków nie zmieniła się, ale obniżeniu uległa wartość krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Biogened wypuści nowe obligacje

  18 sierpnia 2017
  Producent dermokosmetyków chce pozyskać 5 mln zł z prywatnej oferty trzyletnich papierów dłużnych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje