środa, 27 maja 2020

Newsroom

Komentarz tygodniowy Michael/Ström DM (22.05.2020)

Szymon Gil, Michael/Ström DM | 22 maja 2020
Rynek kapitałowy w dobie koronawirusa.

Ostatnie dwa tygodnie pełne były informacji o znoszeniu kolejnych restrykcji gospodarczych i społecznych, a świat zdawał się wychodzić na prostą Towarzyszyły temu rosnące indeksy giełdowe, jakby na potwierdzenie odbicia ekonomicznego i powolnego powrotu do „normy wzrostów”.

Na przeciwległej szali położyć możemy kolejne wciąż negatywne dane makroekonomiczne niejako zaprzeczające powyższym twierdzeniom.

Zatem walka między zwolennikami dalszych wzrostów i cudu gospodarczego opartego na ultra luźnej polityce monetarno- fiskalnej, a opozycją przewidującą drugą, być może długoterminową, falę spadków i zapaści gospodarczej wciąż trwa w najlepsze.

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Okazje się skończyły

  22 maja 2020
  Okres wzrostu rentowności obligacji korporacyjnych minął już kilka tygodni temu, a teraz rentowności wróciły w większości do dawnych lub nawet wyższych poziomów niż przed pandemią. Atrakcją pozostała premia względem lokat i skarbówek.
  czytaj więcej
 • Raport: Dobra sprzedaż mieszkań w styczniu, lutym i… COVID-19

  20 maja 2020
  Spodziewamy się, że kontynuacja negatywnego wpływu COVID-19 na wolumen sprzedawanych mieszkań jest nieunikniona. Naszym zdaniem w II kw. 2020 r. powinniśmy spodziewać się bardzo słabego odczytu kontraktacji – uważają analitycy Domu Maklerskiego Navigator.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Kolejny rekord rentowności

  15 maja 2020
  Być może jest na to wciąż za wcześnie, ale raporty roczne i kwartalne nie zdradzają nam wśród emitentów obecnych na Catalyst kandydatów do utraty płynności na skutek pandemii. Najgorzej prezentują się perspektywy finansów państwa, ale rentowności obligacji biją kolejne rekordy.
  czytaj więcej
 • Ekonomiści niedługo przypomną sobie o równaniu Fishera

  15 maja 2020
  "Jeżeli środki pochodzące z programu stymulacyjnego NBP o wartości 100 miliardów złotych trafią bezpośrednio do przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, muszą spowodować inflację. Podobnie będzie w przypadku działań podejmowanych przez inne państwa."
  czytaj więcej

Emisje