poniedziałek, 26 lipca 2021

Newsroom

OT Logistics pracuje nad zamknięciem w czerwcu emisji obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 29 maja 2018
Spółka trudniąca się transportem, spedycją i logistyką przyjęła program emisji obligacji o wartości 200 mln zł. Pierwszą transzę długu zamierza uplasować w czerwcu.

W ramach programu OT Logistics będzie mogło plasować obligacje z terminami spłaty od 12 miesięcy do siedmiu lat. Pierwsza emisja będzie mieć natomiast 4,5-letni tenor. Pozyskane środki, jak podano, trafią na refinansowanie dotychczasowego zadłużenia, w tym obligacji i kredytów bankowych.

- Obecnie prowadzimy rozmowy na temat objęcia naszych obligacji przez konsorcjum banków. Rozmawiamy również z dużą międzynarodową instytucją finansową. Sądzę, że niebawem będziemy mogli podać więcej szczegółów. Zakładamy, że pierwsza emisja w ramach naszego programu o wartości do 200 mln zł, będzie realizowana w czerwcu – powiedział Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics, cytowany w komunikacie prasowym.

O prowadzonych przez spółkę rozmowach w sprawie refinansowania zadłużenia informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Na koniec I kwartału grupa OT Logistics posiadała 540 mln zł krótkoterminowych zobowiązań, które były pokryte majątkiem obrotowym w niespełna połowie (48 proc.). Ujemny kapitał obrotowy grupy sięgał 278,6 mln zł, a posiadane aktywa obrotowe nie pokrywały nawet samego krótkoterminowego zadłużenia finansowego w kwocie 335,2 mln zł. Wśród tego ostatniego znajdują się także trzy serie obligacji, w tym dwie notowane na Catalyst.

W sierpniu wygasają pochodzące z publicznej memorandowej emisji papiery na 10 mln zł, w listopadzie natomiast OT Logistics spłacić musi wartą 100 mln zł emisję, która znajduje się przede wszystkim w portfelach inwestorów instytucjonalnych. Seria OTS0818 wyceniana jest na 97,11 proc. nominału a seria OTS1118 na 90 proc., oznacza to kolejno 18,3 proc. oraz 29,3 proc. rentowności brutto do wykupu.

Pomiędzy sierpniowym i listopadowym wykupem spółka musi też spłacić warte 21,5 mln zł nienotowane na Catalyst krótkoterminowe papiery, które w grudniu ubiegłego roku objął w całości jeden z zamkniętych funduszy obligacji korporacyjnych.

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje