wtorek, 19 czerwca 2018

Newsroom

OT Logistics pracuje nad zamknięciem w czerwcu emisji obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 29 maja 2018
Spółka trudniąca się transportem, spedycją i logistyką przyjęła program emisji obligacji o wartości 200 mln zł. Pierwszą transzę długu zamierza uplasować w czerwcu.

W ramach programu OT Logistics będzie mogło plasować obligacje z terminami spłaty od 12 miesięcy do siedmiu lat. Pierwsza emisja będzie mieć natomiast 4,5-letni tenor. Pozyskane środki, jak podano, trafią na refinansowanie dotychczasowego zadłużenia, w tym obligacji i kredytów bankowych.

- Obecnie prowadzimy rozmowy na temat objęcia naszych obligacji przez konsorcjum banków. Rozmawiamy również z dużą międzynarodową instytucją finansową. Sądzę, że niebawem będziemy mogli podać więcej szczegółów. Zakładamy, że pierwsza emisja w ramach naszego programu o wartości do 200 mln zł, będzie realizowana w czerwcu – powiedział Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics, cytowany w komunikacie prasowym.

O prowadzonych przez spółkę rozmowach w sprawie refinansowania zadłużenia informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Na koniec I kwartału grupa OT Logistics posiadała 540 mln zł krótkoterminowych zobowiązań, które były pokryte majątkiem obrotowym w niespełna połowie (48 proc.). Ujemny kapitał obrotowy grupy sięgał 278,6 mln zł, a posiadane aktywa obrotowe nie pokrywały nawet samego krótkoterminowego zadłużenia finansowego w kwocie 335,2 mln zł. Wśród tego ostatniego znajdują się także trzy serie obligacji, w tym dwie notowane na Catalyst.

W sierpniu wygasają pochodzące z publicznej memorandowej emisji papiery na 10 mln zł, w listopadzie natomiast OT Logistics spłacić musi wartą 100 mln zł emisję, która znajduje się przede wszystkim w portfelach inwestorów instytucjonalnych. Seria OTS0818 wyceniana jest na 97,11 proc. nominału a seria OTS1118 na 90 proc., oznacza to kolejno 18,3 proc. oraz 29,3 proc. rentowności brutto do wykupu.

Pomiędzy sierpniowym i listopadowym wykupem spółka musi też spłacić warte 21,5 mln zł nienotowane na Catalyst krótkoterminowe papiery, które w grudniu ubiegłego roku objął w całości jeden z zamkniętych funduszy obligacji korporacyjnych.

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: GetBack to nie tylko biznesowe niepowodzenie?

  30 maja 2018
  Kolejne ustalenia Komisji Nadzoru Finansowego wskazują na coś więcej niż zwykłe błędy w zarządzaniu windykacyjną spółką. A im więcej w całej aferze sensacyjnych wątków, tym gorzej dla wierzycieli GetBacku i całego rynku obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej
 • OT Logistics rozmawia o refinansowaniu zadłużenia

  17 maja 2018
  Logistyczna spółka wykazuje coraz większe niedobory kapitału obrotowego, a jej obligacje z terminem wykupu w tym roku wyraźnie tanieją. Firma zapewnia, że prowadzi już rozmowy o refinansowaniu.
  czytaj więcej
 • Bardzo niskie wskaźniki płynności OT Logistics

  16 maja 2018
  W I kwartale logistyczna grupa nieco obniżyła zadłużenie finansowe, ale kosztem wyraźnego obniżenia salda gotówki. Aktywa obrotowe spadły więc na tyle, że nie pokrywały nawet połowy krótkoterminowych zobowiązań. W rachunku wyników wykazano natomiast 4,1 mln zł skonsolidowanej straty netto.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje