wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Polnord z niższym zadłużeniem i przed szansą na dalszą jego redukcję

msd | 17 listopada 2015
Od początku roku deweloperska grupa zmniejszyła wartość długu netto o 30,9 mln zł do 396,9 mln zł. Plan na cały rok to redukcja o 50 mln zł, co przy wysokim saldzie gotówki na koniec września wygląda na osiągalne.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Polnord S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Arctic Paper miał stratę w IV kwartale

  19 marca 2019
  Producent papieru zanotował 21,4 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 30,5 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kwartale. Nieco poprawił natomiast przepływy operacyjne względem poprzednich trzech kwartałów. Niezależnie od tego, bankowy kowenant wyliczany właśnie w oparciu o cashflow pozostawał naruszony.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie MLP Group systematycznie rośnie

  19 marca 2019
  Zysk operacyjny dewelopera powierzchni magazynowych wzrósł w ubiegłym roku prawie trzykrotnie, na co istotny wpływ miała jednak aktualizacja wycen nieruchomości. Cash flow operacyjny spadł do 36 mln zł, co przy 195,5 mln zł nakładów inwestycyjnych wymagało dalszego wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Bez progresu w Rank Progress

  17 listopada 2015
  Deweloper nadal o sprzedaży gotowych galerii handlowych tylko rozmawia, przez co płynność utrzymuje się na niskich poziomach. Grupa zdołała nieznacznie zwiększyć zadłużenie finansowe, co w pewien sposób wzmacnia jej wiarygodność.
  czytaj więcej
 • Best znacznie zwiększył zadłużenie by przejąć Kredyt Inkaso

  17 listopada 2015
  Wartość zobowiązań finansowych netto windykatora wzrosła w III kwartale o 167,9 mln zł. Obok wyższej dźwigni Best istotnie pogorszył wskaźniki płynności, bo pożyczał także na krótki termin.
  czytaj więcej

Emisje