czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Prezes i wiceprezes Vivid Games sprzedali po 400 tys. akcji spółki

ems | 11 lipca 2018
Według warunków emisji notowanych na Catalyst transakcje nie stanowią naruszenia warunków emisji obligacji.

Sama sprzedaż przyniosła obu członkom zarządu po 1,84 mln zł, a jednostkowa cena sprzedaży (4,6 PLN) wypadła poniżej aktualnego poziomu notowań (5 zł za akcję), lecz powyżej notowań z wcześniejszych miesięcy (3-4 zł od marca do czerwca).

Według informacji na stronie Vivid Games, Remigiusz Kościelny i Jarosław Wojczakowski mają po 7,6 mln akcji (po 26,8 proc. głosów na WZA), zatem transakcja nie wpłynęła istotnie na zmniejszenie ich zaangażowania i nadal posiadają oni łącznie ponad 50 proc. głosów na WZA. Natomiast nawet zejście poniżej tego poziomu nie zostało opisane w warunkach notowanej na Catalyst emisji obligacji jako przypadek naruszenia warunków emisji uprawniający do składania żądań przedterminowej spłaty obligacji.

Na Catalyst wyceniane są one na 96,5 proc., co daje im 9,7 proc. rentowności brutto na blisko dwa lata przed terminem wykupu.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

 • Vivid Games: spółce nie grozi utrata płynności

  23 listopada 2018
  W październiku spółce przybyło na rachunkach 0,6 mln zł, a w całym IV kwartale spodziewa się ona „znacząco wyższych” przychodów oraz wpływu około 2 mln zł z dotacji – wynika z oświadczenia zarządu Vivid Games.
  czytaj więcej
 • Mniej gotówki w kasie Vivid Games

  22 listopada 2018
  Mimo wzrostu przychodów ze sprzedaży grupa zanotowała stratę operacyjną, choć za sprawą amortyzacji zysk EBITDA wciąż jest na plusie. Stopniało za to saldo gotówki.
  czytaj więcej
 • Dalszy spadek zasobów gotówkowych w Vivid Games

  19 września 2018
  W I półroczu saldo gotówki na rachunkach producenta gier spadło o 4,6 mln zł do 3,6 mln zł na koniec czerwca. Po raz pierwszy od ponad roku nie wystarczało to na pokrycie całości krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Vivid Games ze stratą w I półroczu

  13 września 2018
  Producent gier zanotował 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto oraz 6,25 mln zł jednostkowej straty – wynika z wstępnej informacji o wynikach za I połowę 2018 r. Spółka przyjęła też strategię na lata 2018-2020.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje