niedziela, 22 lipca 2018

Newsroom

Prezes i wiceprezes Vivid Games sprzedali po 400 tys. akcji spółki

ems | 11 lipca 2018
Według warunków emisji notowanych na Catalyst transakcje nie stanowią naruszenia warunków emisji obligacji.

Sama sprzedaż przyniosła obu członkom zarządu po 1,84 mln zł, a jednostkowa cena sprzedaży (4,6 PLN) wypadła poniżej aktualnego poziomu notowań (5 zł za akcję), lecz powyżej notowań z wcześniejszych miesięcy (3-4 zł od marca do czerwca).

Według informacji na stronie Vivid Games, Remigiusz Kościelny i Jarosław Wojczakowski mają po 7,6 mln akcji (po 26,8 proc. głosów na WZA), zatem transakcja nie wpłynęła istotnie na zmniejszenie ich zaangażowania i nadal posiadają oni łącznie ponad 50 proc. głosów na WZA. Natomiast nawet zejście poniżej tego poziomu nie zostało opisane w warunkach notowanej na Catalyst emisji obligacji jako przypadek naruszenia warunków emisji uprawniający do składania żądań przedterminowej spłaty obligacji.

Na Catalyst wyceniane są one na 96,5 proc., co daje im 9,7 proc. rentowności brutto na blisko dwa lata przed terminem wykupu.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

 • Vivid Games na minusie

  18 maja 2018
  Producent gier mobilnych osiągnął w I kwartale 3,1 mln zł skonsolidowanej straty netto. Zmniejszył też zasoby gotówkowe o 2,2 mln zł, z czego część środków trafiła także na spłatę zadłużenia, które jednak z powodu wyceny instrumentu pochodnego wcale nie spadło. Ma być lepiej, bo przed spółką trzy ważne premiery.
  czytaj więcej
 • Vivid Games miał 8,2 mln zł gotówki na koniec 2017 r.

  05 kwietnia 2018
  Stan środków pieniężnych posiadanych przez producenta gier spadł najniżej od czasu emisji obligacji z maja ubiegłego roku, ale był on wystarczający z punktu widzenia obsługi krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Vivid Games spodziewa się ok. 6,5 mln zł skonsolidowanej straty za 2017 r.

  27 marca 2018
  Wysoka strata producenta gier wynikać ma przede wszystkim ze zmian w ustawie o podatku CIT. Vivid Games uspokaja wskazując przy tym, że zdarzenie ma charakter niegotówkowy.
  czytaj więcej
 • Vivid Games utrzymał mocną pozycję płynnościową

  23 listopada 2017
  Producent gier nie spieszy się z wydawaniem pieniędzy pozyskanych z kwietniowej emisji obligacji. Na koniec III kwartału miał na rachunkach prawie 11,1 mln zł środków pieniężnych, które z naddatkiem pokrywały wartość krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje