niedziela, 16 grudnia 2018

Newsroom

Prime Car Management planuje kolejne emisje obligacji w 2018 r.

msd | 22 grudnia 2017
Po uplasowaniu wśród instytucji papierów wartych 250 mln zł spółka zapowiada powrót z kolejną ofertą lub ofertami w przyszłym roku. Cały program emisji wart jest do 500 mln zł.

Pierwsza transza z uruchomionego niedawno programu przyniosła PCM 250 mln zł wpływów brutto wobec planowanych początkowo 200 mln zł. Spółka zdecydowała się bowiem na podniesienie wartości emisji, gdy okazało się, że pozwala na to zgłoszony przez inwestorów popyt.

Wysokość oprocentowania trzyletniego długu PCM ustalono na WIBOR 3M plus 1,7 pkt proc. marży. Obligacje zabezpieczono na zbiorze rzeczy ruchomych oraz praw należących do emitenta, zastawem na rachunku bankowym emitenta i poręczeniem spółek z grupy kapitałowej PCM.

- Jesteśmy zadowoleni z ustalonego oprocentowania obligacji. Sądzę, że inwestorzy docenili wysoką jakość naszego portfela kontraktów oraz wysoką płynność zaproponowanych przez nas zabezpieczeń. Będziemy starali się na stałe zaistnieć na rynku obligacji, oferując kolejne transze, zapewne już w 2018 roku – powiedział Jakub Kizielewicz, prezes Prime Car Management, cytowany w komunikacie prasowym.

Spółce nie brak też bardzo silnego przekonania, że jej obligacje są wyróżniającą się propozycją spośród innych regularnie się pojawiających ofert obligacji na rynku.

- Struktura nabywców naszych papierów pokazuje, że z koncepcją produktu trafiliśmy w zapotrzebowania różnych grup inwestorów, świadomych, że oferowany przez nas produkt to coś innego niż wysokokuponowe obligacje emitowane przez windykatorów i deweloperów. Można powiedzieć, że nasze obligacje zagospodarowują, niezbyt eksploatowany dotychczas, rynek dobrej jakości papierów zabezpieczonych na płynnych aktywach – przekonuje prezes PCM.

Emisja wartych 250 mln zł obligacji, to dla PCM powrót na rynek długu po ponad pięciu latach. W przeszłości na Catalyst notowane były dwie serie obligacji spółki. Wykupiono je w marcu 2012 r., w tym jedną z nich przedterminowo. Jako ciekawostkę wskazać można, że obligacje oprocentowane były wówczas na WIBOR 6M plus 6,5 pkt proc. marży.

Prime Car Management, szerzej znane pod marką Masterlease, oferuje usługi leasingowe i zarządzania flotą samochodową.

Więcej wiadomości o Prime Car Management S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje