piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Prospekt Kruka trafił do KNF

msd | 10 maja 2021
Dokument, na podstawie które windykator będzie mógł prowadzić kolejny program publicznych emisji obligacji, trafił do nadzorcy 7 maja, wynika z informacji podanych na stronie KNF w poniedziałek rano.

Wartość przyjętego przez Kruka pod koniec kwietnia kolejnego programu publicznych emisji to ponownie 700 mln zł. W ostatnich latach windykator wykorzystywał jednak tylko niewielką część realizowanych programów emisji. 

Póki co, do drugiej połowy sierpnia Kruk nadal może emitować obligacje na podstawie poprzedniego prospektu. Z wartego 700 mln zł programu na razie spółka zebrała 45 mln zł w dwóch ofertach adresowanych do indywidualnych inwestorów.

Na Catalyst znajduje się 18 serii obligacji Kruka o łącznej wartości prawie 1,8 mld zł. Z obrotu wycofano już natomiast wygasające 19 maja papiery o wartości 135 mln zł.

Łącznie w tym i kolejnym roku windykator musi wykupić obligacje warte kolejno 475 mln zł oraz 464,5 mln zł. W ostatnich miesiącach Kruk wyraźnie przyspieszył też z zakupami wierzytelności (w I kw. grupa zainwestowała 159 mln zł, ale ściągając od dłużników 512 mln zł). W ubiegłym tygodniu zarząd spółki podniósł natomiast wysokość rekomendowanej dywidendy ze 152 mln zł do 209 mln zł.

Pochodzące z ostatnich publicznych emisji stałokuponowe papiery KRU0925 i KRU0226 wyceniane są przy około 3,8-4 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje