poniedziałek, 10 grudnia 2018

Newsroom

SMS Kredyt Holding planuje emisję obligacji

msd | 10 listopada 2017
Z niepublicznej oferty spółka zamierza pozyskać do 10 mln zł, wynika z projektu uchwał na najbliższe NWZA, zaplanowane na 8 grudnia.

W istocie, przedmiotem głosowania podczas NWZA ma być uchwała nie tyle zezwalająca na emisję, co na zaoferowanie obligacji także członkom rady nadzorczej spółki. Proponowane im warunki nie mogą jednak odbiegać od tych proponowanych pozostałym inwestorom.

Planowana emisja obejmie do 10 mln zł trzyletnich papierów ze stałym 7-proc. kuponem w skali roku. Dług zostanie zabezpieczony zastawem do 135 proc. wartości nominalnej na certyfikatach inwestycyjnych funduszu Kreos NS FIZ.

Oferta zostanie przeprowadzona do 31 stycznia przyszłego roku, wynika także z projektu uchwał na NWZA.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji SMS Kredyt Holding. Wartymi 3,01 mln zł papierami z terminem wykupu w kwietniu przyszłego roku po raz ostatni handlowano miesiąc temu przy 3,86 proc. rentowności brutto. Najlepsza i jedyna obecnie oferta sprzedaży opiewa na 105,49 proc., co znaczy, że jej przyjęcie oznaczałoby dla kupującego ujemną rentowność (-3,36 proc. brutto i -5,16 proc. netto).

Więcej wiadomości o SMS Kredyt Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje