sobota, 23 lutego 2019

Newsroom

SMS Kredyt pozyskał 7,39 mln zł z emisji obligacji

msd | 09 lutego 2018
Cała niepubliczna oferta papierów dłużnych serii AP warta była do 10 mln zł. Trzyletni dług firmy pożyczkowej będzie oprocentowanych na stałe 7 proc. w skali roku.

Zabezpieczenie obligacji zostanie ustanowione na certyfikatach inwestycyjnych Kreos NS FIZ, którego SMS Kredyt jest jedynym uczestnikiem. Spółka nie informuje natomiast czy nowe papiery trafią do obrotu na Catalyst.

W ofercie obligacji SMS Kredyt udział brać mogli także członkowie rady nadzorczej spółki, na co zgodę wyrażono podczas grudniowego WZA.

W ostatni wtorek firma pożyczkowa zawarła aneks do umowy kredytowej z BZ WBK, w którym obniżono kwotę przyznanego finansowania z 4 do 1 mln zł. Termin spłaty kredytu przypada 6 kwietnia tego roku.

W styczniu SMS Kredyt informował o podjęciu prac w sprawie uzyskania licencji bankowej na Litwie, gdzie obowiązują przepisy umożliwiające skorzystanie z obniżonego kapitału założycielskiego – 1 mln euro zamiast standardowych 5 mln euro.

Na Catalyst znajduje się jedna seria obligacji SMS Kredyt Holding. Wartymi 3,01 mln zł papierami z terminem wykupu w kwietniu tego roku po raz ostatni handlowano w połowie grudnia przy 9,87 proc. rentowności brutto. Aktualnie ich zakup z dodatnią rentownością nie jest możliwy.

Więcej wiadomości o SMS Kredyt Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje