środa, 18 lipca 2018

Newsroom

Best ustanowił nowy program publicznych emisji obligacji

msd | 04 sierpnia 2017
Jego wartość będzie wyższa niż dotychczas i wyniesie 350 mln zł. By przystąpić do emisji windykator musi sporządzić nowy prospekt i uzyskać jego zatwierdzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Dotychczas Best przeprowadził dwa programy publicznych emisji. Pierwszy, wart 300 mln zł, realizowany był przez dwa lata, co wymagało dwukrotnego złożenia wniosku o zatwierdzenie prospektu przez KNF (ważność prospektu to 12 miesięcy). Drugi program zrealizowano w dziewięć miesięcy, spółka pozyskała w tym czasie pełne 200 mln zł.

Jeszcze w maju, przed zamknięciem ostatniej emisji publicznej, Krzysztof Borusowski, prezes Bestu, informował, że spółka myśli o kolejnym programie.

Ostatnią publiczną emisję Best przeprowadził w maju, pozyskując z niej 60 mln zł. Za pięcioletnie papiery spółka oferowała wówczas WIBOR 3M plus 3,3 pkt proc. Wcześniej, przy tej samej marży, trzykrotnie oferowała obligacje 4,5-letnie.

Ostatnim razem zatwierdzenie prospektu emisyjnego Bestu zajęło 12 tygodni.

W obrocie na Catalyst znajduje się 15 serii obligacji Best z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do czerwca 2022 r. Najdłuższe papiery wyceniane są z 5,03 proc. rentowności brutto. Podobne lub wyższe rentowności oferują także niektóre serie zapadające w 2021 r. (BST0121, BST0321, BST0421).

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Best zainwestował 57,2 mln zł w II kwartale

  16 lipca 2018
  Nakłady na wierzytelności były o 19 proc. niższe niż przed rokiem, ale i tak można mówić o postępie, bo w I kwartale tego roku Best nie inwestował w ogóle. Tymczasem wpłaty od dłużników rosną, choć raczej powoli.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w kasie Bestu; gotowy konsolidować rynek

  11 maja 2018
  Wstrzymanie nowych zakupów wystarczyło, by wskaźniki zadłużenia Bestu nieco spadły w I kwartale. Sytuacja grupy pozwala myśleć o inwestycjach z pominięciem rynku obligacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Oznaki poprawy

  04 maja 2018
  Warunki rozpoczynającej się w poniedziałek emisji Orlenu są na tyle dobre, że doprowadziły do przeceny starszych, notowanych na Catalyst serii i sukces tej oferty wydaje się z góry przesądzony.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje