niedziela, 18 marca 2018

Newsroom

GTC uplasowało 54,5 proc. oferty

msd | 08 marca 2018
Z wartej do 37,6 mln euro publicznej emisji trzyletnich niezabezpieczonych obligacji deweloper zebrał 20,5 mln euro - dowiedzieliśmy się w spółce.

Podniesienie kuponu z 3,5 do 3,7 proc. pozwoliło GTC zebrać dwukrotnie wyższą kwotę niż w grudniu, gdy pozyskano 10,2 mln euro wobec oferowanych 22,5 mln euro. Relacja wartości przydzielonych obligacji do wartości oferty nie zmieniła się jednak w sposób istotny. Tym razem uplasowano bowiem 54,5 proc. oferty wobec 44,9 proc. poprzednim razem.

Emitent planuje wykorzystać pozyskane środki na refinansowanie istniejącego zadłużenia oraz na ogólne cele korporacyjne – informowano w memorandum informacyjnym.

W najbliższy poniedziałek dewelopera czeka okresowa amortyzacja obligacji serii GTC0319. Spółka musi wówczas spłacić 66,7 mln zł z wartej 200 mln zł emisji. Z kolei w kwietniu czeka ją wykup wartej 98,1 mln zł serii GTC0418.

Oferta papierów dłużnych dewelopera prowadzona była w trybie publicznym, ale bez prospektu, ponieważ zarezerwowano ją dla inwestorów profesjonalnych lub składających zapis na co najmniej 100 tys. euro.

Była to kolejna już emisja obligacji GTC we wspólnej walucie. Wcześniej, poza grudniową oferta, deweloper proponował stałe 3,75 proc. rocznie za trzyletni dług.

Na złotowych obligacjach GTC do transakcji dochodzi sporadycznie (seria GTC0418 notowana jest tylko na BondSpot). Na giełdzie znajduje się też pięć emisji dewelopera w euro, na których handel odbywa się rzadko lub wcale.

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje