wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

HB Reavis dostał 350 mln euro kredytu

msd | 12 marca 2019
Słowacki deweloper otrzymał bankowe finansowanie budowlano-inwestycyjne na realizację trzech warszawskich budynków w ramach projektu Varso Place.

Przyznane finansowanie, jak podaje sama spółka, jest największym kredytem budowlanym w historii polskiego rynku nieruchomości. Udzielą go cztery banki: Santander, Pekao, Helaba oraz UniCredit.

Środki te zostaną przeznaczone na realizację wszystkich trzech budynków wchodzących w skład Varso Place – podał HB Reavis w komunikacie prasowym.

Realizowany przy stołecznym Dworcu Centralnym projekt Varso Place ma zostać ukończony za około dwa lata. Znajdzie się w nim około 144 tys. m2 powierzchni do wynajęcia.

Na koniec 2018 r. HB Reavis posiadał w czterech krajach 12 ukończonych projektów biurowych, z których czerpał dochody z najmu. Deweloper był też w trakcie budowy ośmiu kolejnych projektów (każdą z trzech wież Varso Place policzono osobno).

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji wyemitowanych przez HB Reavis Finance PL 2, spółkę celową dewelopera, który – obok zastawu na aktywach – jest gwarantem tych emisji. W ostatnich transakcjach papiery HBS0421 i HBS0122 wyceniane były po 100,5 proc. nominału, co przekłada się kolejno na 5,71 oraz 5,82 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o HB Reavis Holding S.à r.l.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Arctic Paper miał stratę w IV kwartale

  19 marca 2019
  Producent papieru zanotował 21,4 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 30,5 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kwartale. Nieco poprawił natomiast przepływy operacyjne względem poprzednich trzech kwartałów. Niezależnie od tego, bankowy kowenant wyliczany właśnie w oparciu o cashflow pozostawał naruszony.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie MLP Group systematycznie rośnie

  19 marca 2019
  Zysk operacyjny dewelopera powierzchni magazynowych wzrósł w ubiegłym roku prawie trzykrotnie, na co istotny wpływ miała jednak aktualizacja wycen nieruchomości. Cash flow operacyjny spadł do 36 mln zł, co przy 195,5 mln zł nakładów inwestycyjnych wymagało dalszego wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Obligacje Ghelamco Invest – raport rynkowy

  11 marca 2019
  Po udanej emisji z lutego kierowanej do inwestorów instytucjonalnych, obligacje Ghelamco o najbliższym terminie wykupu podrożały, natomiast rentowność dłuższych serii nieco wzrosła w ostatnich dniach.
  czytaj więcej
 • Erbud chce przekazywać więcej zysku na dywidendę

  11 marca 2019
  Budowlana spółka będzie przekazywać od 30 do 70 proc. skonsolidowanego zysku netto na wypłatę dla akcjonariuszy – wynika ze zmienionej polityki dywidendy.
  czytaj więcej

Emisje