wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

HB Reavis dostał 350 mln euro kredytu

msd | 12 marca 2019
Słowacki deweloper otrzymał bankowe finansowanie budowlano-inwestycyjne na realizację trzech warszawskich budynków w ramach projektu Varso Place.

Przyznane finansowanie, jak podaje sama spółka, jest największym kredytem budowlanym w historii polskiego rynku nieruchomości. Udzielą go cztery banki: Santander, Pekao, Helaba oraz UniCredit.

Środki te zostaną przeznaczone na realizację wszystkich trzech budynków wchodzących w skład Varso Place – podał HB Reavis w komunikacie prasowym.

Realizowany przy stołecznym Dworcu Centralnym projekt Varso Place ma zostać ukończony za około dwa lata. Znajdzie się w nim około 144 tys. m2 powierzchni do wynajęcia.

Na koniec 2018 r. HB Reavis posiadał w czterech krajach 12 ukończonych projektów biurowych, z których czerpał dochody z najmu. Deweloper był też w trakcie budowy ośmiu kolejnych projektów (każdą z trzech wież Varso Place policzono osobno).

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji wyemitowanych przez HB Reavis Finance PL 2, spółkę celową dewelopera, który – obok zastawu na aktywach – jest gwarantem tych emisji. W ostatnich transakcjach papiery HBS0421 i HBS0122 wyceniane były po 100,5 proc. nominału, co przekłada się kolejno na 5,71 oraz 5,82 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o HB Reavis Holding S.à r.l.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje