sobota, 04 kwietnia 2020

Newsroom

Marvipol dobił do 10 mln zł

msd | 23 marca 2020
Z emisji obligacji serii AB deweloper pozyskał 2,7 mln zł. Kilka dni wcześniej podał informację o pozyskaniu 7,3 mln zł z emisji serii AA.

Obie serie zostaną wykupione w jednym terminie (11 lutego 2023 r.), a rok wcześniej Marvipol wykupi 30 proc. emisji. Oprocentowanie będzie zmienne (WIBOR plus marża). Ze względu na tożsame warunki emisji, można się spodziewać, że obie emisje zostaną zasymilowane i będą notowane pod wspólnym kodem. Prawdopodobnie zostaną też zasymilowane z wartą 27 mln zł serią Z uplasowaną w lutym br. 

Obligacje oferowano do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ale składających zapis na co najmniej 435 tys. zł.

Marvipol nie ustalił celu emisji nowych obligacji. Jak jednak podaje, zamierza przeznaczyć środki na finansowanie podmiotów z grupy, w szczególności zakup gruntów pod kolejne projekty oraz wkład własny w realizowanych projektach.

Na Catalyst znajdują się cztery starsze emisje dewelopera (lutowa seria Z jeszcze nie trafiła do obrotu) o łącznej wartości 212 mln zł. Najbliższe wykupu papiery to seria U (MVP1120) na 65,2 mln zł, która wygasać będzie w listopadzie tego roku. Wcześniej jednak, w czerwcu i sierpniu, Marvipol musi też wypłacić inwestorom około 19 mln zł w ramach okresowej amortyzacji obligacji MVP0622 oraz MVP0821.

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje