sobota, 19 września 2020

Newsroom

Obligatariusze OT Logistics znów poczekają na ratę wykupu

msd | 18 listopada 2019
Zgromadzenie obligatariuszy wartych 103,3 mln zł papierów dłużnych serii H ponownie przesunęło termin spłaty części kapitału. Tym razem z 15 listopada do 29 listopada.

Niezmiennie chodzi o 4,5 mln zł okresowej amortyzacji, którą OT Logistics miało przeprowadzić kolejno 30 września, 31 października, 15 listopada. Najnowszy termin to zaś 29 listopada.

Po uzyskaniu zgody wierzycieli na przesunięcie płatności ponownie ogłoszono przerwę w zgromadzeniu obligatariuszy.

OT Logistics przesunęło nie tylko spłatę raty od obligacji serii H, ale też płatności wobec banków (w tym BGK), a także funduszu, który jest jedynym właścicielem papierów dłużnych serii G.

Warte 103,3 mln zł obligacje serii H to restrukturyzacyjny dług, który OT Logistics wypuściło w maju tego roku. Niedawno GPW zdecydowała o niewpuszczeniu papierów do obrotu na Catalyst.

Na GPW znajdują się dwie serie obligacji OT Logistics, ale jedna z nich pozostaje zawieszone już od roku, ponieważ istnieją wątpliwości prawne, czy zgromadzenie obligatariuszy we właściwy sposób przesunęło termin wykupu długu.

Giełdowy handel odbywa się więc obecnie obligacjami OTS0220, które przed weekendem wyceniano na 96,5 proc. nominału wobec okolic 60 proc. rok wcześniej.

W ubiegłym tygodniu OT Logistics poinformowało o podpisaniu warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości za 54 mln zł netto, co decelowo miałoby obniżyć zadłużenie grupy w ramach realizowanego planu naprawczego. 

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje