czwartek, 26 kwietnia 2018

Newsroom

Sygnity otrzymało kolejne wezwanie do wykupu - zaktualizowana

msd | 05 lipca 2017
Po AXA TFI i Pioneer TFI żądanie do natychmiastowego wykupu papierów dłużnych złożył także fundusz zarządzany przez Esaliens TFI (d. Legg Mason).

Treść zaktualizowana w drugim akapicie. Nowe informacje oznaczone kursywą.

Fundusz postawił w stan wymagalności obligacje warte 4 mln zł. Wcześniej Pioneer wezwał informatyczną spółkę do wykupu papierów za 5,3 mln zł, a AXA upomniała się o 0,3 mln zł.

Cała emisja warta jest 40 mln zł. Wśród jej największych obligatariuszy, według danych Obligacje.pl, znaleźć można jeszcze fundusze zarządzane przez KBC TFI (7,1 mln zł na koniec grudnia ub.r.) oraz TFI Allianz (7 mln zł). W środę po południu Sygnity poinformowało o postawieniu obligacji w stan wymagalności także przez fundusze Allianza. 

Informując o kolejnym wezwaniu do wykupu obligacji, Sygnity powtórzyło także, że zaistniała sytuacja doprowadziła do naruszenia postanowień umów kredytowych z dwoma bankami. Spółka przypomniała również, że zamierza podjąć rozmowy z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu papierów postawionych w stan wymagalności.

Wezwanie złożone przez Esaliens jest o tyle interesujące, że fundusz jest jednocześnie jednym z największych akcjonariuszy Sygnity (posiada 11,4 proc. w kapitale).

Wygasające w grudniu obligacje SGN1217 notowane są wyłącznie na hurtowym rynku BondSpot.

Więcej wiadomości o Sygnity S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje