niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Sygnity otrzymało kolejne wezwanie do wykupu - zaktualizowana

msd | 05 lipca 2017
Po AXA TFI i Pioneer TFI żądanie do natychmiastowego wykupu papierów dłużnych złożył także fundusz zarządzany przez Esaliens TFI (d. Legg Mason).

Treść zaktualizowana w drugim akapicie. Nowe informacje oznaczone kursywą.

Fundusz postawił w stan wymagalności obligacje warte 4 mln zł. Wcześniej Pioneer wezwał informatyczną spółkę do wykupu papierów za 5,3 mln zł, a AXA upomniała się o 0,3 mln zł.

Cała emisja warta jest 40 mln zł. Wśród jej największych obligatariuszy, według danych Obligacje.pl, znaleźć można jeszcze fundusze zarządzane przez KBC TFI (7,1 mln zł na koniec grudnia ub.r.) oraz TFI Allianz (7 mln zł). W środę po południu Sygnity poinformowało o postawieniu obligacji w stan wymagalności także przez fundusze Allianza. 

Informując o kolejnym wezwaniu do wykupu obligacji, Sygnity powtórzyło także, że zaistniała sytuacja doprowadziła do naruszenia postanowień umów kredytowych z dwoma bankami. Spółka przypomniała również, że zamierza podjąć rozmowy z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu papierów postawionych w stan wymagalności.

Wezwanie złożone przez Esaliens jest o tyle interesujące, że fundusz jest jednocześnie jednym z największych akcjonariuszy Sygnity (posiada 11,4 proc. w kapitale).

Wygasające w grudniu obligacje SGN1217 notowane są wyłącznie na hurtowym rynku BondSpot.

Więcej wiadomości o Sygnity S.A.

 • Indeks Default Rate: Firmy nie wykupiły obligacji na rekordowe 194,8 mln zł

  08 stycznia 2018
  Nominał niespłaconych w 2017 r. papierów korporacyjnych na Catalyst, mimo osiągnięcia najwyższego poziomu w historii, wyniósł relatywnie niskie 2,1 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. To wciąż o ponad połowę mniej od długookresowej średniej dla warszawskiego rynku. Wśród małych emisji poprawa przebiega na tyle wolno, że nadal nie wraca co piąta złotówka.
  czytaj więcej
 • Sygnity dostało więcej czasu na negocjacje z wierzycielami

  18 grudnia 2017
  We wtorek nie dojdzie do wykupu ani zrolowania wartych 40 mln zł obligacji, na co wskazuje kolejne wydłużenie terminu na zawarcie porozumienia z bankami i obligatariuszami.
  czytaj więcej
 • Wierzyciele dają Sygnity więcej czasu

  02 listopada 2017
  Obowiązujący do 31 października termin na wynegocjowanie i zawarcie porozumienia z bankami i obligatariuszami został przesunięty do 15 grudnia. Cztery dni później zapadają warte 40 mln zł obligacje.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje