czwartek, 21 czerwca 2018

Newsroom

Sygnity otrzymało kolejne wezwanie do wykupu - zaktualizowana

msd | 05 lipca 2017
Po AXA TFI i Pioneer TFI żądanie do natychmiastowego wykupu papierów dłużnych złożył także fundusz zarządzany przez Esaliens TFI (d. Legg Mason).

Treść zaktualizowana w drugim akapicie. Nowe informacje oznaczone kursywą.

Fundusz postawił w stan wymagalności obligacje warte 4 mln zł. Wcześniej Pioneer wezwał informatyczną spółkę do wykupu papierów za 5,3 mln zł, a AXA upomniała się o 0,3 mln zł.

Cała emisja warta jest 40 mln zł. Wśród jej największych obligatariuszy, według danych Obligacje.pl, znaleźć można jeszcze fundusze zarządzane przez KBC TFI (7,1 mln zł na koniec grudnia ub.r.) oraz TFI Allianz (7 mln zł). W środę po południu Sygnity poinformowało o postawieniu obligacji w stan wymagalności także przez fundusze Allianza. 

Informując o kolejnym wezwaniu do wykupu obligacji, Sygnity powtórzyło także, że zaistniała sytuacja doprowadziła do naruszenia postanowień umów kredytowych z dwoma bankami. Spółka przypomniała również, że zamierza podjąć rozmowy z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu papierów postawionych w stan wymagalności.

Wezwanie złożone przez Esaliens jest o tyle interesujące, że fundusz jest jednocześnie jednym z największych akcjonariuszy Sygnity (posiada 11,4 proc. w kapitale).

Wygasające w grudniu obligacje SGN1217 notowane są wyłącznie na hurtowym rynku BondSpot.

Więcej wiadomości o Sygnity S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Bank BPS ze stratą i uwagami audytora

  20 czerwca 2018
  Skonsolidowana strata banku sięgnęła w ubiegłym toku 46,3 mln zł. Realizacja postępowania naprawczego przebiega raczej niespecjalnie, jeśli rzucić okiem na współczynniki kapitałowe. Audytor zgłosił zastrzeżenia do sprawozdania banku, a jedno z nich prowadzi do interesującego funduszu inwestycyjnego z akcjami BPS-u i niepłynnymi obligacjami spółdzielczymi.
  czytaj więcej
 • Comp sprzedaje spółką zależną PayTel

  20 czerwca 2018
  Umowa zawarta ze spółką portugalskiej grypy SIBS SGPS zobowiązuje Comp do sprzedaży 100 proc. akcji PayTel za cenę co najmniej 34 mln zł, która może wzrosnąć w kolejnych latach, maksymalnie do 200 mln zł.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Wyjątkowo mało kłopotów na Catalyst

  04 lipca 2017
  Przez 12 ostatnich miesięcy spółki z Catalyst nie wykupiły obligacji korporacyjnych wartych 63 mln zł, co stanowiło rekordowo niskie 0,9 proc. zapadającego w tym czasie zadłużenia. Gdy już się zdarzają, problemy z wykupem dotyczą najmniejszych emisji, plasowanych wśród inwestorów detalicznych.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze chcą od Sygnity wcześniejszego wykupu obligacji

  04 lipca 2017
  AXA TFI i Pioneer TFI postawiły w stan wymagalności papiery dłużne informatycznej spółki o wartości 5,6 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje