czwartek, 15 listopada 2018

Newsroom

Unified Factory wypuścił obligacje na 20 mln zł

msd | 01 grudnia 2017
W niepublicznej ofercie udział wzięło 97 inwestorów, którzy złożyli zapisy na papiery o wartość 22,67 mln zł. Część wpływów trafi na refinansowanie starszej emisji.

Nowa emisja technologicznej spółki została przeprowadzona w ramach zapowiadanego dwa tygodnie temu programu emisji do 25 mln zł, z którego 10 mln zł trafić ma na refinansowanie wartych 10 mln zł papierów UFC0819, a pozostałe 15 mln zł przeznaczone na cele inwestycyjne. Te zaś zostały wyraźnie obcięte po tym, gdy zaplanowana do 54,5 mln zł emisja akcji przyniosła spółce tylko 6 mln zł wpływów. Prawdopodobnie było to też główną przyczyną decyzji w sprawie uruchomienia programu emisji obligacji.

Warunki nowej emisji nie są publicznie znane. W połowie listopada Unified Factory przekonywał, że wpływy z nowych papierów pozwolą „zoptymalizować strukturę kosztową poprzez wykup wyżej oprocentowanych obligacji”.

Za wyemitowane w sierpniu ubiegłego roku trzyletnie papiery serii B spółka płaci 5,1 pkt proc. ponad WIBOR 3M. Marża mogłaby wzrosnąć do 5,6 pkt proc., gdyby wskaźnik dług netto/EBITDA przekroczył 1,0x.

Na razie spółka nie poinformowała jeszcze o terminie wcześniejszej spłaty obligacji UFC0819. Musi to zrobić z przynajmniej 30-dniowym wyprzedzeniem, ale opcja call może być realizowana tylko w dniach wypłaty odsetek. Najbliższy z nich przypada dopiero 28 lutego przyszłego roku, bo w miniony czwartek właśnie wypłacono poprzedni kupon. Za wcześniejszy wykup Unified Factory zobowiązane będzie wypłacić obligatariuszom 0,5 proc. premii naliczanej od nominału, pod warunkiem, że operacja zostanie przeprowadzona do 31 sierpnia przyszłego roku (później wysokość premii maleje).

Po raz ostatni obligacjami UFC0819 handlowano w środę po 100,9 proc. nominału. Aktualnie kwotowane są one na 100,35/100,95 proc. (bid/ask). 

Więcej wiadomości o Unified Factory S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje