piątek, 27 kwietnia 2018

Newsroom

Producenci gier rzadko sięgają po dług

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 05 maja 2017
To niemal temat tabu wśród publicznych producentów gier w Polsce. Zamiast kredytów i obligacji wolą gotówkę, czyli pieniądze akcjonariuszy.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 24 kwietnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

 • Najwyższy czas, by obligacje dołączyły do festiwalu zmienności

  25 kwietnia 2018
  I kwartał 2018 r. był dość absorbujący. Nie tylko po raz pierwszy od lat zmienność na rynku wzrosła, ale również administracja Trumpa dała nam wiele powodów do spędzania bezsennych nocy na analizie ryzyka i skutków nowej polityki w kontekście nadal zglobalizowanego rynku finansowego.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy z Catalyst wykorzystywali dobrą koniunkturę – raport DM Navigator

  23 kwietnia 2018
  2017 r. przyniósł kontynuację silnej koniunktury na polskim rynku mieszkaniowym i umożliwił firmom deweloperskim osiągnięcie bardzo wysokich poziomów sprzedaży i wygenerowanie dobrych wyników finansowych. Dobra sytuacja była napędzana przez niskie stopy procentowe, rosnącą liczbę i wartość udzielonych kredytów hipotecznych oraz bogacenie się społeczeństwa. W dalszym ciągu deweloperzy finansowali swoją działalność głównie poprzez emisje obligacji.
  czytaj więcej
 • Redukcja salda może związać ręce Rezerwy Federalnej USA

  04 maja 2017
  Prognozy wskazują na brak zmian w polityce monetarnej podczas posiedzenia FOMC zaplanowanego na 2-3 maja. Nowi przedstawiciele zarządu banku, wybierani do 2018 roku, mogą skierować się ku bardziej agresywnemu stanowisku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Rekord emisji jednak padnie

  28 kwietnia 2017
  Choć rynek dużych emisji prospektowych rozwija się powoli, to deklaracja PKN Orlen, który planuje przeprowadzenie emisji publicznych, zdaje się przesądzać, że w tym roku padnie rekord wartości przeprowadzonych ofert tego typu.
  czytaj więcej

Emisje