czwartek, 21 czerwca 2018

Newsroom

Producenci gier rzadko sięgają po dług

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 05 maja 2017
To niemal temat tabu wśród publicznych producentów gier w Polsce. Zamiast kredytów i obligacji wolą gotówkę, czyli pieniądze akcjonariuszy.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 24 kwietnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Vivid Games na minusie

  18 maja 2018
  Producent gier mobilnych osiągnął w I kwartale 3,1 mln zł skonsolidowanej straty netto. Zmniejszył też zasoby gotówkowe o 2,2 mln zł, z czego część środków trafiła także na spłatę zadłużenia, które jednak z powodu wyceny instrumentu pochodnego wcale nie spadło. Ma być lepiej, bo przed spółką trzy ważne premiery.
  czytaj więcej
 • Vivid Games miał 8,2 mln zł gotówki na koniec 2017 r.

  05 kwietnia 2018
  Stan środków pieniężnych posiadanych przez producenta gier spadł najniżej od czasu emisji obligacji z maja ubiegłego roku, ale był on wystarczający z punktu widzenia obsługi krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Vivid Games spodziewa się ok. 6,5 mln zł skonsolidowanej straty za 2017 r.

  27 marca 2018
  Wysoka strata producenta gier wynikać ma przede wszystkim ze zmian w ustawie o podatku CIT. Vivid Games uspokaja wskazując przy tym, że zdarzenie ma charakter niegotówkowy.
  czytaj więcej
 • Vivid Games utrzymał mocną pozycję płynnościową

  23 listopada 2017
  Producent gier nie spieszy się z wydawaniem pieniędzy pozyskanych z kwietniowej emisji obligacji. Na koniec III kwartału miał na rachunkach prawie 11,1 mln zł środków pieniężnych, które z naddatkiem pokrywały wartość krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

Emisje