piątek, 05 czerwca 2020

Newsroom

Tax Care z grupy Idea Banku wnioskuje o upadłość

msd | 31 lipca 2019
Należące do bankowej grupy biuro księgowe złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości. Docelowo chce jednak wejść na drogę postępowania restrukturyzacyjnego.

Złożenie wniosku ogłoszenie upadłości wytłumaczono koniecznością wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa upadłościowego. Jak podano, Tax Care zamierza także „w najbliższym czasie” złożyć wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Otwarcie tego postępowania ma być głównym celem zarządu Tax Care w nadchodzących tygodniach.

Złożenie wniosku (o ogłoszenie upadłości Tax Care – red.) i przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank – podał bank.

Tax Care jest spółką pośrednio zależną od Idea Banku. 

Jak wynika ze sprawozdania złożonego w KRS, Tax Care zakończyło ubiegły rok z 82,4 mln zł straty netto i 7,3 mln zł ujemnych kapitałów własnych. Sam Idea Bank odpisał w ubiegłym roku 354,9 mln zł z tytułu utraty wartości firmy i znaku towarowego Tax Care.

W ubiegłym tygodniu Idea Bank wykupił podporządkowane obligacje o wartości 77,5 mln zł. Bank wciąż ma do wykupu około 430 mln zł podporządkowanych papierów w kilkunastu seriach, z czego tylko jedna notowana jest na Catalyst. Obligacje IDA0820 na 30,4 mln zł rynek wycenia po 55 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Idea Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje