sobota, 16 listopada 2019

Newsroom

Vivid Games ogłosił przegląd opcji ws. finansowania

msd | 07 listopada 2019
Producent gier rozpoczął przegląd opcji strategicznych, który – jak podaje spółka – ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowej strategii.

Prowadzone analizy mają w szczególności dotyczyć sposobu rozliczenia wygasających na początku maja przyszłego roku obligacji o wartości 10,5 mln zł. Jak podano, wśród analizowanych opcji znajduje się finansowanie zewnętrzne poprzez emisję nowych akcji, zaciągnięcie kredytów lub pożyczek, emisję nowych obligacji, a także skorzystanie z alternatywnych źródeł spłaty obligacji, w tym ich rolowanie lub konwersja na akcje.

Spółka zastrzega, że na razie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji związanych z wyborem którejś z dostępnych opcji.

Jako pierwszy etap przeglądu zarząd planuje, po zasięgnięciu opinii doradców zewnętrznych oraz obligatariuszy obligacji serii A ustalić preferowany przez obligatariuszy i emitenta sposób wypełnienia zobowiązań wynikających z obligacji – poinformował Vivid Games.

W przyszły piątek (15 listopada) odbędzie się zgromadzenie obligatariuszy wartych 10,5 mln zł papierów. Spółka chciałaby na nim poluzować warunki przedterminowej spłaty, aby łatwiej było jej rozliczyć dług, na przykład poprzez rolowanie lub konwersję na akcje. 

- Chcielibyśmy temat obligacji zakończyć możliwie szybko. Na razie jest za wcześnie, żeby przedstawić propozycje, które otrzymają obligatariusze – mówił Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games, podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami. 

- Wybór scenariusza wykupu to nie jest dla nas sprawa zero-jedynkowa. Najbardziej prawdopodobna wydaje się spłata z kilku źródeł jednocześnie. Ewentualne decyzje zgromadzenia obligatariuszy pozwolą tylko bardziej uelastycznić ten proces, ale nie są nam niezbędne – wskazywał także prezes producenta gier.

W miniony wtorek Vivd Games opublikował prognozy, z których wynika, że spółka spodziewa się osiągnąć 0,64 mln zł zysku netto w IV kwartale tego roku, co pozwoliłoby wyciągnąć całoroczny wynik powyżej zera (0,23 mln zł). W kolejnym roku zysk netto miałby już sięgnąć 3,05 mln zł.

Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli spółki, opublikowane prognozy to raczej wyraz obecnego i planowanego portfolio, a także wprowadzenia gier na nowe platformy, niż próba nakłonienia wierzycieli do konwersji na akcje.

Obligacje VVD0520 wyceniane są na 67 proc. nominału, aczkolwiek obrót nimi jest tylko symboliczny. 

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • I2 Development dalej od kowenantów

  15 listopada 2019
  Tym razem bez istotnych jednorazowych wydarzeń poznański deweloper oddalił wskaźnik zadłużenia netto od kowenantu w warunkach emisji trzech notowanych na Catalyst serii.
  czytaj więcej
 • Mniej gotówki w kasie Marvipolu

  15 listopada 2019
  Mimo udanego kwartału, na koniec września grupa wykazała spadek środków pieniężnych do poziomu najniższego od dziewięciu kwartałów.
  czytaj więcej
 • Wysoki cash flow operacyjny Rokity w III kwartale

  15 listopada 2019
  Pomimo wciąż słabnących wyników, grupa PCC Rokita wypracowała 102,7 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w III kwartale. Obniżyła więc zadłużenie, ale kosztem istotnego odpływu gotówki.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius obniżyła wskaźniki zadłużenia

  15 listopada 2019
  Po lipcowym wykupie obligacji i zrealizowanych w III kwartale przepływach operacyjnych windykator wykazywał najniższe wskaźniki dług netto/EBITDA i dług netto/kapitały własne od czterech kwartałów. Spółka kontynuuje przegląd opcji strategicznych, mimo utraty zezwolenia przez Lartiq TFI, z którym była związana na wielu płaszczyznach.
  czytaj więcej

Emisje