wtorek, 26 marca 2019

Komentarze

 • Mniejsza o Turcję, uwaga na Indie – komentarz Saxo Banku

  09 sierpnia 2018
  W dalszym ciągu wierzymy, że w obszarze rynków wschodzących można znaleźć korzystne okazje. Gospodarki te nadal napędzane są pozytywnym trendem w zakresie wydatków konsumenckich, w szczególności w takich krajach, jak Chiny czy Indie.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: 31 bps od recesji w USA

  03 sierpnia 2018
  Rentowności dwu- i dziesięcioletnich amerykańskich obligacji skarbowych zbliżyły się na odległość 31 punktów bazowych, ale widmo inwersji krzywej nie robi większego wrażenia na globalnych rynkach.
  czytaj więcej
 • Temat tabu – komentarz Saxo Banku

  02 sierpnia 2018
  Rynek amerykański to jeden z ulubionych rynków międzynarodowych dla japońskich inwestorów, ponieważ zaspokaja ich awersję do ryzyka, a amerykańskie obligacje skarbowe są tradycyjnie uważane za bezpieczną inwestycję. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat coś się zmieniło.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Ryzyko zdrożało, ale nie wzrosło

  27 lipca 2018
  Zasadniczy koszt afery GetBacku ponoszą najbardziej zainteresowani – obligatariusze, którym spółka zaproponowała spłatę 27 proc. zobowiązań w siedmioletnich ratach. Ale rachunek płacą też inni emitenci.
  czytaj więcej
 • Polityka banków centralnych, #Trumpolityka i włoski rząd - komentarz Saxo Banku

  26 lipca 2018
  Rynek słusznie obawia się eskalacji niepotrzebnej wojny handlowej z partnerami Stanów Zjednoczonych, takimi jak Kanada, Meksyk, Chiny i Unia Europejska, i to właśnie doniesienia z tym związane mogą dramatycznie wpłynąć na wyniki naszego portfela.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: „Kupię obligacje GetBack za 50 proc.”

  20 lipca 2018
  Zaproponowane przez ZBP rozwiązania, których celem byłoby wyeliminowanie nieprawidłowości w oferowaniu obligacji korporacyjnych wydają się lepsze, niż te wdrażane przez KNF. Nie rozwiązują jednak wszystkich problemów.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (czerwiec 2018)

  19 lipca 2018
  Czerwcowe obroty na rynku Catalyst ukształtowały się na zdecydowanie wyższym poziomie niż w poprzednich miesiącach i wyniosły 227,2 mln zł. Taka wartość obrotów oznaczała 53-proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego miesiąca, a także była o 8,6 proc. powyżej średniej za ostatnie 12 miesięcy.
  czytaj więcej
 • Pozytywne otoczenie dla polskich obligacji - komentarz Union Investment TFI

  18 lipca 2018
  Potencjalne ryzyka dla wyceny polskich obligacji skarbowych mają głównie charakter zewnętrzny. Ciężarem może być potencjalne osłabienie złotego, który dostaje rykoszetem po informacjach dochodzących z handlowej wojny pomiędzy USA i resztą świata.
  czytaj więcej
 • Obligacje i dlaczego nudzi nas Brexit - komentarz Saxo Banku

  16 lipca 2018
  Mimo iż wszyscy politycy starają się zapewnić, że wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej będzie miało spokojny przebieg, czytając kolejne doniesienia medialne na temat Brexitu nie da się nie dostrzec podobieństwa tej sytuacji do opery mydlanej. Powiedzmy sobie szczerze: mimo iż jest to interesujące wydarzenie, dla inwestorów informacje na temat Brexitu stają się nudne.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej

Emisje