sobota, 01 kwietnia 2023

Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Sezon ogórkowy skrócony

  05 sierpnia 2022
  Zachowanie klientów Stabilnego Funduszu Obligacji Korporacyjnych, którzy złożyli zlecenia umorzeń 86,5 proc. wszystkich certyfikatów, paradoksalnie potwierdza znaczenie reputacji i relacji w świecie obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Letnia hossa trwa

  29 lipca 2022
  Odbicie notowań obligacji przekłada się już na wyniki funduszy i dalej – na rynek obligacji korporacyjnych. Dino pozyskało z emisji 170 mln zł, a R. Power 80 mln zł (choć najprawdopodobniej objął ją EBOiR to i tak jest to pozytywny sygnał). Minusy? Rynek już jest wykupiony.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Uderzenie popytu

  22 lipca 2022
  Pierwszy raz od trzech miesięcy rentowność polskich dziesięciolatek spadła poniżej 6 proc. Umacniają się też papiery niemieckie i amerykańskie, i to mimo ostatniej – zaskakująco mocnej - podwyżki stóp przez ECB i oczekiwanej ze strony Fed.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Bliżej przesilenia

  15 lipca 2022
  Sądząc po zachowaniu rentowności naszych dziesięciolatek, nie wydarzyło się nic wielkiego. Rynek zareagował, ale nie paniką, na projekcję inflacji i osłabienie złotego. Było na tyle spokojnie, że trzeba przygotować się na przesilenie.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Mój strach jest większy niż Twój

  08 lipca 2022
  Nie licząc wyskoku sprzed trzech tygodni, rentowność naszych dziesięciolatek od trzech tygodni balansuje w przedziale 6,5-7 proc. Chwiejna to równowaga, bo oparta na dwóch wielkich obawach – o wzrost inflacji i o wyniszczającą siłę recesji.
  czytaj więcej
 • RPP podniosła stopy procentowe o 50 pb.

  07 lipca 2022
  Na czwartkowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej podniosła główną stopę procentową z 6,0 do 6,5 proc. Lecz rynek oczekiwał bardziej zdecydowane ruchu.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Zapaść

  01 lipca 2022
  Wartość emisji obligacji korporacyjnych spadła w II kwartale o 61 proc. – wynika z danych zebranych przez Obligacje.pl. Załamaniu oparła się tylko jedna część rynku – wartość emisji publicznych na podstawie prospektów wyniosła 625 mln zł w I półroczu. W całym ub.r. było to 338 mln zł.
  czytaj więcej
 • Inflacja w czerwcu wyniosła 15,6 proc. r/r

  01 lipca 2022
  Jeśli tylko potwierdzi się szybki szacunek Głównego Urzędu Statystycznego, kupowane w ubiegłym roku detaliczne obligacje skarbu państwa wejdą w nowy okres odsetkowy z kuponami przekraczającymi nawet 17 proc. w skali roku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: To tylko korekta

  24 czerwca 2022
  Resort finansów podkręcił lipcową ofertę sprzedaży obligacji oszczędnościowych, choć już czerwcowe wyniki ustanowią rekord (jak dotąd 12 mld zł). Ten przypływ szczodrości może mieć jednak drugie dno powiązane z możliwym tąpnięciem na hurtowym rynku. Zegar tyka.
  czytaj więcej
 • Mocne odreagowanie na rynku długu skarbowego

  23 czerwca 2022
  Wystarczyło 48 godzin, by rentowność polskiej dziesięciolatki spadła niemal o 100 pb. do 7,1 proc., a oczekiwania na ponad 8-proc. stopę referencyjną wyparowały.
  czytaj więcej