sobota, 13 lipca 2024

Komentarze

 • NBP obniżył prognozę inflacji na przyszły rok

  08 listopada 2023
  Według najświeższej projekcji NBP, centralna ścieżka przyszłorocznego tempa wzrostu cen wynosi 4,7 proc. r/r wobec prognozowanych w lipcu 5,2 proc. r/r. W dłuższym horyzoncie inflacja może być jednak wyższa niż oczekiwano poprzednim razem.
  czytaj więcej
 • RPP nie zmieniła stóp procentowych

  08 listopada 2023
  Wbrew oczekiwaniom większości ekonomistów, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła główną stopę procentową na poziomie 5,75 proc.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Worek z emisjami

  06 listopada 2023
  Ghelamco organizuje dodatkową emisję obligacji, Kredyt Inkaso rusza z zapisami dla inwestorów indywidualnych, swoją ofertę kieruje do nich także Developres. A to tylko projekty, w których inwestorzy indywidualni mogą wziąć udział w najbliższych dniach.
  czytaj więcej
 • Inflacja wyhamowała mocniej od oczekiwań

  31 października 2023
  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych rosły w październiku o 6,5 proc. r/r wobec prognozowanych przez ekonomistów 6,6 proc., wynika z szybkiego szacunku GUS.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Jak świeże bułki

  27 października 2023
  Wartość zapisów składanych na obligacje Ghelamco przekroczyła oferowaną pulę już po dwóch dniach ich przyjmowania. PCC Rokita zredukował zapisy o połowę, choć zaoferował najniższą od lat marżę ponad WIBOR, jaką spotyka się w emisjach dla inwestorów indywidualnych. Zacierać ręce może też resort finansów.
  czytaj więcej
 • Przecena obligacji skarbowych postępuje

  23 października 2023
  W ślad za kolejnymi szczytami rentowności obligacji amerykańskich, spadają także ceny obligacji w Europie, w tym polskie papiery, które są najtańsze od czterech miesięcy.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Kac po euforii

  20 października 2023
  Inwestorzy, chętnie kupowali polskie aktywa nawet na kilka dni przed wyborami. Ogłoszenie wyników podbiło ceny, m.in. obligacji skarbowych, ale w pierwszym powyborczym tygodniu ceny wracają do punktu wyjścia, a otoczenie zewnętrzne jeszcze się pogorszyło.
  czytaj więcej
 • Rynek oczekuje mniej gołębiej RPP po zmianie władzy

  17 października 2023
  W odpowiedzi na możliwość uzyskania sejmowej większości przez demokratyczną opozycję krzywa rentowności polskich obligacji skarbowych uległa wypłaszczeniu, a oczekiwania dalszych spadków stóp WIBOR zelżały.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Jesień pod znakiem emisji i nowych regulacji

  13 października 2023
  Fundusze korporacyjnego długu mają za sobą cztery miesiące napływów, a wartość emisji obligacji firm przeprowadzonych na krajowym rynku wzrosła w III kwartale dwuipółkrotnie. Kolejne przedsiębiorstwa czekają ze swoimi ofertami w blokach startowych. Dodatkowo, tegoroczna jesień obfituje też w szereg nowych regulacji.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (wrzesień 2023)

  12 października 2023
  We wrześniu obrót na Catalyst osiągnął 335,96 mln zł, czyli poniżej 12-miesięcznej średniej (449,76 mln zł), ale o 6,1 proc. więcej od obrotów wygenerowanych w sierpniu.
  czytaj więcej