poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Newsroom

OT Logistics ponownie chce przesunąć zamknięcie emisji refinansującej

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 01 lutego 2019
Tydzień po wydłużeniu spółce przez obligatariuszy terminu na przeprowadzenie nowej emisji długu OT Logistics informuje, że prawdopodobnie będzie potrzebować jeszcze więcej czasu.

Tym razem logistyczna spółka chce przesunąć termin zamknięcia emisji obligacji serii H z 15 lutego do 28 lutego – wynika z projektu uchwał na zgromadzenie obligatariuszy wartych 100 mln zł papierów serii D, które zwołano na 14 lutego.

15 lutego mija też – po raz kolejny przesunięty – termin spłaty kredytów bankowych oraz termin wykupu nienotowanych na Catalyst obligacji serii G o wartości 17,9 mln zł.

Będzie to przynajmniej ósme zgromadzenie obligatariuszy dla właścicieli papierów serii D od października, gdy wierzyciele OT Logistics wyrazili zgodę na przesunięcie terminu wykupu wartego 100 mln zł długu z 20 listopada 2018 r. na 20 listopada 2020 r. (ostatnio termin ten przesunięto do 15 lutego 2021 r.).

Planowane przesunięcie terminu zamknięcia emisji refinansującej też jest już zresztą kolejnym tego typu działaniem. Początkowo papiery serii H miały zostać uplasowane wśród obecnych obligatariuszy OT Logistics do 7 grudnia.

Proces restrukturyzacji zadłużenia OT Logistics ciągnie się jeszcze od pierwszej połowy ubiegłego roku. Jego końca bynajmniej nie widać, a spółka pozostaje na łasce wierzycieli, którzy co rusz zgadzają się odroczyć kolejne terminy.

Na Catalyst notowane są dwie z trzech serii obligacji OT Logistics. Notowania papierów serii D (OTS1120, d. OTS1118) pozostają zawieszone. Seria F (OTS0220) wyceniana była natomiast w ostatniej transakcji na 68 proc. nominału.

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje