wtorek, 16 lipca 2019

Analizy

 • Analiza Vantage Development

  27 października 2016
  "Jeżeli sytuacja rynkowa nie ulegnie drastycznym zmianom, sytuację obligatariuszy spółki można określić jako stosunkowo korzystną."
  czytaj więcej
 • Analiza ZM Henryk Kania

  24 października 2016
  "Przed ZM Henryk Kania stoi duże wyzwanie w zakresie odpowiedniego zarządzania kapitałem i długiem w stosunku do oczekiwań dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży spółki."
  czytaj więcej
 • Emitenci z niskim zadłużeniem płacą niskie kupony

  21 października 2016
  Od 2,4 proc. do 6,3 proc. rozciąga się rentowność obligacji firm notowanych na Catalyst, które na koniec czerwca wykazały najniższe poziomy zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Analiza grupy Ghelamco

  19 października 2016
  "Z racji ukończenia Warsaw Spire sytuację obligatariuszy Ghelamco można określić jako korzystną, ponad 70 proc. wartości nieruchomości inwestycyjnych stanowią obiekty gotowe, które będą generować dochód lub zostaną sprzedane."
  czytaj więcej
 • Analiza AOW Faktoring

  17 października 2016
  "Pod kątem przewidywalności i powtarzalności biznesu AOW Faktoring, wydaje się, że obligacje korporacyjne są właściwym źródłem finansowania dla spółki."
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań ma się dobrze

  07 października 2016
  Po trzech kwartałach liczba lokali zakontraktowanych przez obecnych na Catalyst deweloperów sięga co najmniej 15,1 tys. wobec niespełna 12,8 tys. przed rokiem. W samym III kwartale deweloperzy też nie mieli się czego wstydzić.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie firm pożyczkowych

  07 października 2016
  Wbrew powtarzanym opiniom to nie program 500+ hamuje rozwój branży, lecz jej wcześniejsze uregulowanie i poddanie nadzorowi ze strony KNF.
  czytaj więcej
 • Przegląd wyników grupy GetBack po I półroczu 2016

  03 października 2016
  GetBack to firma, która założyła, że rynek wierzytelności rozwija się dynamicznie i przez najbliższe lata nadal tak będzie i pod to założenie realizuje raczej agresywną strategię zakupów portfeli wierzytelności. O ile scenariusz ten będzie realizowany, spółka ma szansę na osiąganie większych od konkurencji zysków.
  czytaj więcej
 • Windykatorzy mają miejsce na nowy dług

  30 września 2016
  Dług odsetkowy netto w większości przypadków był na koniec czerwca niższy niż rok wcześniej. Wygląda też na to, że lider rynku może pozwolić sobie na więcej niż inni.
  czytaj więcej
 • Przegląd wyników grupy Capital Park po I półroczu 2016

  26 września 2016
  Wyniki Capital Park nie dają powodu do większych niepokojów. Przed grupą jednak trudne zadanie maksymalnej komercjalizacji posiadanych gotowych projektów i ich sprzedaży za ceny zbliżone do bilansowych.
  czytaj więcej

Emisje