niedziela, 30 kwietnia 2017

Analizy

 • Obligacje niskich rentowności - energetyka i paliwa (DM NWAI)

  22 kwietnia 2016
  Chociaż potrzeby finansowe przeanalizowanych podmiotów są obecnie w pełni zabezpieczone, nad sektorami ciążą ryzyka polityczne, które mogą spowodować dodatkowe nakłady inwestycyjne.
  czytaj więcej
 • Obligacje niskich rentowności - deweloperzy (DM NWAI)

  14 kwietnia 2016
  Spodziewamy się, iż w najbliższych latach deweloperzy nadal chętnie będą sięgać po finansowanie obligacjami, przy czym wydłuży się zapadalność emitowanych papierów oraz zwiększy się udział ofert kierowanych do inwestorów indywidualnych.
  czytaj więcej
 • Dobre wyniki firm pożyczkowych przed zmianą reguł działania

  08 kwietnia 2016
  Większość firm pożyczkowych zachowała wysoką zdolność do obsługi zobowiązań finansowych w przededniu zmian w regulacjach dotyczących ich działania.
  czytaj więcej
 • Obligacje niskich rentowności - banki (DM NWAI)

  07 kwietnia 2016
  Wprowadzenie podatku od niektórych instytucji finansowych bardzo silnie uderzyło w rentowność kredytów dla najbardziej wiarygodnych podmiotów korporacyjnych. Obserwujemy rosnącą ostrożność banków przy udzielaniu finansowania o niskiej marży i długim terminie zapadalności. W obliczu podwyżek kosztów kredytu, spółki mogą zostać zmuszone do znalezienia alternatywnych form pozyskiwania kapitału. W ten oto sposób, nowa danina może w niezamierzony sposób przyczynić się do rewolucji na rynku obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej
 • Analiza SMS Kredyt Holding

  14 marca 2016

  "Istotne finansowanie działalności kredytem obrotowym (konieczność aneksowania umowy co 12 miesięcy) oraz zabezpieczenie go wysoką kaucją wpływa niekorzystnie na wskaźniki płynności."

  czytaj więcej
 • OFE skracały pozycje w obligacjach banków

  19 lutego 2016
  O prawie 900 mln zł zmalało zaangażowanie OFE w obligacje firm w ubiegłym roku, co nie znaczy, że wszystkie ograniczały inwestycje w papiery dłużne.
  czytaj więcej
 • W poszukiwaniu strat - raport DM NWAI

  17 lutego 2016
  Poza najsilniejszą szóstką (PKO, Pekao, mBank, BZ WBK, ING, Handlowy), wszystkie znaczące banki mają możliwość wykazania ujemnego wyniku w IV kw. 2015 lub I kw. 2016. Zgodnie z ustawą o podatku od niektórych instytucji finansowych, realizacja programu naprawczego całkowicie zwolniłaby je z obowiązku zapłaty nowej daniny.
  czytaj więcej
 • Raport: Obligacje w portfelach OFE 2014/2015

  03 lutego 2016
  O prawie 900 mln zł, do 8,8 mld zł spadło zaangażowanie funduszy emerytalnych w obligacje korporacyjne w ubiegłym roku.
  czytaj więcej
 • Polski rynek wierzytelności - raport DM NWAI

  26 stycznia 2016
  Przewidujemy, iż procesy konsolidacyjne na rynku wierzytelności, które miały miejsce w ostatnich miesiącach będą kontynuowane w postaci transakcji M&A przy udziale zagranicznych graczy.
  czytaj więcej
 • Rynek firm pożyczkowych - raport DM NWAI

  25 stycznia 2016
  "Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, polski sektor pozabankowy przeżywał błyskawiczny rozkwit. (...) Sytuacja branży może jednak ulec diametralnej zmianie w wyniku zmian prawnych, wchodzących w życie pod koniec marca."
  czytaj więcej

Emisje