sobota, 21 kwietnia 2018

Analizy

 • Obligacje spółdzielcze coraz tańsze na Catalyst

  04 listopada 2016
  Dziesięć z 36 serii obligacji banków spółdzielczych notowanych jest z dwucyfrową rentownością. Średnia rentowność wzrosła do 8,4 proc. z 7 proc. jeszcze w lipcu.
  czytaj więcej
 • Obligacje banków: Więcej niż na lokacie, ale mały wybór

  28 października 2016
  Przez ostatni rok banki obecne na detalicznej części Catalyst wzmocniły współczynniki wypłacalności, co oznacza niższe ryzyko dla inwestorów.
  czytaj więcej
 • Analiza Vantage Development

  27 października 2016
  "Jeżeli sytuacja rynkowa nie ulegnie drastycznym zmianom, sytuację obligatariuszy spółki można określić jako stosunkowo korzystną."
  czytaj więcej
 • Analiza ZM Henryk Kania

  24 października 2016
  "Przed ZM Henryk Kania stoi duże wyzwanie w zakresie odpowiedniego zarządzania kapitałem i długiem w stosunku do oczekiwań dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży spółki."
  czytaj więcej
 • Emitenci z niskim zadłużeniem płacą niskie kupony

  21 października 2016
  Od 2,4 proc. do 6,3 proc. rozciąga się rentowność obligacji firm notowanych na Catalyst, które na koniec czerwca wykazały najniższe poziomy zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Analiza grupy Ghelamco

  19 października 2016
  "Z racji ukończenia Warsaw Spire sytuację obligatariuszy Ghelamco można określić jako korzystną, ponad 70 proc. wartości nieruchomości inwestycyjnych stanowią obiekty gotowe, które będą generować dochód lub zostaną sprzedane."
  czytaj więcej
 • Analiza AOW Faktoring

  17 października 2016
  "Pod kątem przewidywalności i powtarzalności biznesu AOW Faktoring, wydaje się, że obligacje korporacyjne są właściwym źródłem finansowania dla spółki."
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań ma się dobrze

  07 października 2016
  Po trzech kwartałach liczba lokali zakontraktowanych przez obecnych na Catalyst deweloperów sięga co najmniej 15,1 tys. wobec niespełna 12,8 tys. przed rokiem. W samym III kwartale deweloperzy też nie mieli się czego wstydzić.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie firm pożyczkowych

  07 października 2016
  Wbrew powtarzanym opiniom to nie program 500+ hamuje rozwój branży, lecz jej wcześniejsze uregulowanie i poddanie nadzorowi ze strony KNF.
  czytaj więcej
 • Przegląd wyników grupy GetBack po I półroczu 2016

  03 października 2016
  GetBack to firma, która założyła, że rynek wierzytelności rozwija się dynamicznie i przez najbliższe lata nadal tak będzie i pod to założenie realizuje raczej agresywną strategię zakupów portfeli wierzytelności. O ile scenariusz ten będzie realizowany, spółka ma szansę na osiąganie większych od konkurencji zysków.
  czytaj więcej

Emisje