wtorek, 17 października 2017

Analizy

 • Analiza AOW Faktoring

  17 października 2016
  "Pod kątem przewidywalności i powtarzalności biznesu AOW Faktoring, wydaje się, że obligacje korporacyjne są właściwym źródłem finansowania dla spółki."
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań ma się dobrze

  07 października 2016
  Po trzech kwartałach liczba lokali zakontraktowanych przez obecnych na Catalyst deweloperów sięga co najmniej 15,1 tys. wobec niespełna 12,8 tys. przed rokiem. W samym III kwartale deweloperzy też nie mieli się czego wstydzić.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie firm pożyczkowych

  07 października 2016
  Wbrew powtarzanym opiniom to nie program 500+ hamuje rozwój branży, lecz jej wcześniejsze uregulowanie i poddanie nadzorowi ze strony KNF.
  czytaj więcej
 • Przegląd wyników grupy GetBack po I półroczu 2016

  03 października 2016
  GetBack to firma, która założyła, że rynek wierzytelności rozwija się dynamicznie i przez najbliższe lata nadal tak będzie i pod to założenie realizuje raczej agresywną strategię zakupów portfeli wierzytelności. O ile scenariusz ten będzie realizowany, spółka ma szansę na osiąganie większych od konkurencji zysków.
  czytaj więcej
 • Windykatorzy mają miejsce na nowy dług

  30 września 2016
  Dług odsetkowy netto w większości przypadków był na koniec czerwca niższy niż rok wcześniej. Wygląda też na to, że lider rynku może pozwolić sobie na więcej niż inni.
  czytaj więcej
 • Przegląd wyników grupy Capital Park po I półroczu 2016

  26 września 2016
  Wyniki Capital Park nie dają powodu do większych niepokojów. Przed grupą jednak trudne zadanie maksymalnej komercjalizacji posiadanych gotowych projektów i ich sprzedaży za ceny zbliżone do bilansowych.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy przetrwają zmianę koniunktury

  23 września 2016
  Choć średnio deweloperzy są bardziej zadłużeni niż przed rokiem, to jednak głównie wobec swoich podwykonawców i klientów. Wierzyciele finansowi mają twardszy grunt.
  czytaj więcej
 • Analiza Bestu

  19 września 2016
  Spłaty zapadających w przyszłości obligacji grupa jest w stanie zrealizować z działalności operacyjnej – nie zależą od sukcesów nowych emisji obligacji. Chociaż nowe emisje niewątpliwie umożliwią jej dalszy szybki rozwój.
  czytaj więcej
 • Analiza Eurocentu

  09 września 2016
  "Wydaje się, że grupa rozsądnie i ostrożnie zarządza swoimi finansami, o czym świadczy na przykład brak długu finansowego netto, czy poprawne wskaźniki płynności i zadłużenia."
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na obligacje – wrzesień

  02 września 2016
  Rynek wtórny nie rozpieszcza inwestorów ani rentownościami, ani wyborem, ani płynnością. Coraz częściej przewagi inwestycyjnej trzeba szukać w niuansach.
  czytaj więcej

Emisje