sobota, 24 lutego 2018

Analizy

 • Obligacje Kruka – raport rynkowy

  30 listopada 2016
  W listopadzie obrót obligacjami Kruka wyniósł 10,4 mln zł, z czego 9,3 mln zł przypadło na emisje publiczne, których wartość i liczba serii jest dwa razy niższa niż prywatnych. A do tego oferują jeszcze wyższą rentowność.
  czytaj więcej
 • Rozmiar emitenta ma większe znaczenie

  25 listopada 2016
  Kruk i GetBack czekają na zatwierdzenie prospektów przez KNF, Best dopiero rozpoczął realizację nowego programu emisji. Co warto wiedzieć o czołowej trójce polskich windykatorów?
  czytaj więcej
 • Analiza Capital Service

  24 listopada 2016
  "Capital Service notuje bardzo dobre i rosnące wyniki finansowe. Wśród czynników ryzyka należy jednak wymienić stosunkowo wysoki poziom zadłużenia grupy."
  czytaj więcej
 • Analiza Kruka

  17 listopada 2016
  "Mimo lekkiego wzrostu ryzyka związanego z rosnącym zadłużeniem spółki, nie można obecnie mówić o nadmiernym zadłużeniu grupy Kruk."
  czytaj więcej
 • Obligacje PCC Rokita – raport rynkowy

  14 listopada 2016
  Rentowności obligacji PCC Rokita na Catalyst są porównywalne, mimo dużych różnic w terminie zapadalności. Płynność na rynku wtórnym umożliwia inwestorom detalicznym swobodne zawieranie transakcji do poziomu kilkuset tysięcy złotych.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy komercyjni - raport kredytowy DM Michael/Ström

  09 listopada 2016
  Analityk DM Michael/Ström omawia bieżącą sytuację finansową wybranych deweloperów, których obligacje są notowane na Catalyst.
  czytaj więcej
 • Analiza PCC Rokita

  07 listopada 2016
  "Rosnące marże pozwalają konsekwentnie zwiększać grupie wypracowywany zysk netto, obligatariuszy może cieszyć również powtarzalność i przewidywalność wyników. Również bilans PCC Rokita nie budzi większych zastrzeżeń."
  czytaj więcej
 • Obligacje spółdzielcze coraz tańsze na Catalyst

  04 listopada 2016
  Dziesięć z 36 serii obligacji banków spółdzielczych notowanych jest z dwucyfrową rentownością. Średnia rentowność wzrosła do 8,4 proc. z 7 proc. jeszcze w lipcu.
  czytaj więcej
 • Obligacje banków: Więcej niż na lokacie, ale mały wybór

  28 października 2016
  Przez ostatni rok banki obecne na detalicznej części Catalyst wzmocniły współczynniki wypłacalności, co oznacza niższe ryzyko dla inwestorów.
  czytaj więcej
 • Analiza Vantage Development

  27 października 2016
  "Jeżeli sytuacja rynkowa nie ulegnie drastycznym zmianom, sytuację obligatariuszy spółki można określić jako stosunkowo korzystną."
  czytaj więcej

Emisje