piątek, 26 maja 2017

Analizy

 • Rynek firm pożyczkowych - raport DM NWAI

  25 stycznia 2016
  "Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, polski sektor pozabankowy przeżywał błyskawiczny rozkwit. (...) Sytuacja branży może jednak ulec diametralnej zmianie w wyniku zmian prawnych, wchodzących w życie pod koniec marca."
  czytaj więcej
 • Problemy z wykupem obligacji będą mniejsze niż w 2015 r.

  22 stycznia 2016
  Spośród papierów notowanych na detalicznej części Catalyst, zagrożonych brakiem terminowego wykupu jest 8,6 proc. obligacji.
  czytaj więcej
 • Co trzecia emisja do 10 mln zł nie została spłacona

  15 stycznia 2016
  Na 60 wygasających w ubiegłym roku emisji obligacji o wartości do 10 mln zł włącznie defaultem zakończyło się 20 z nich. Wysoki odsetek bankrutów wśród małych ofert nie jest przypadkiem.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy sprzedali o 30 proc. więcej mieszkań

  11 stycznia 2016
  Obecne i zmierzające na Catalyst spółki deweloperskie zakontraktowały w ubiegłym roku 16,6 tys. lokali wobec 12,8 tys. rok wcześniej. Nie wszyscy emitenci ujawniają dane sprzedażowe, ale ogólnorynkowy trend nie podlega dyskusji.
  czytaj więcej
 • Analiza Capital Park

  07 stycznia 2016
  "Mimo mankamentów typu ujemnych wyników finansowych czy „walki” o przyciągnięcie najemców, większość czynników analizowanych przez inwestujących w obligacje prezentuje się przyzwoicie."
  czytaj więcej
 • Raport: Wykupy na Catalyst w 2016 r.

  04 stycznia 2016
  Notowane na Catalyst firmy muszą w tym roku spłacić obligacje warte 2,75 mld zł. Nie brakuje pewniaków do defaultu, jak i spółek, których przyszłość jest całkowicie uzależniona od rolowania długu. Ogólny obraz rynku wygląda jednak lepiej, bo powoli znikają z niego emisje zamknięte w feralnych latach 2012-2013, a nowe wątpliwe jakościowo oferty nie są plasowane z taką łatwością.
  czytaj więcej
 • Analiza Polnordu

  22 grudnia 2015
  W związku z wysokim poziomem zadłużenia w odniesieniu do skali prowadzonej działalności i generowanych przepływów operacyjnych oraz w kontekście coraz niższych marż oferowanych inwestorom, ocena atrakcyjności długu emitowanego przez spółkę nie jest jednoznaczna.
  czytaj więcej
 • Ile zarobisz na długu tych, którzy go (prawie) nie mają?

  18 grudnia 2015
  Na Catalyst można kupować obligacje firm, które mogą cały dług netto spłacić zyskami wypracowanymi nawet w kilka tygodni. Albo wcale go nie mają.
  czytaj więcej
 • Upadłości na Catalyst mają wspólny mianownik

  04 grudnia 2015
  Obligacje, które w 2015 r. nie zostały wykupione w terminie, mają wartość 120,5 mln zł. Wszystkie oferowały oprocentowanie przewyższające przeciętne.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  23 listopada 2015
  "Oprócz przeszacowań portfeli wierzytelności, obecnie trudno znaleźć większe luki w osiąganych przez Kancelarię Medius wynikach. Mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem spółki, a posiadane wolne środki finansowe wskazują na prawdopodobieństwo dalszego wzrostu."
  czytaj więcej

Emisje